آپدیت جدید اپل موزیک و قابلیت های جدید

2 98

جدیدترین آپدیت اپل موزیک انقلابی در دنیای موسیقی ایجاد کرد ! ما با همراه باشید تا قابلیت های جدید این سرویس مانند Spatial Audio و Dolby Atmos را کشف کنیم و با کیفیت Losless بیشتر آشنا شویم.

اپل در سال ۲۰۱۵ از سرویس استریم موسیقی خود به نام اپل موزیک رونمایی کرد. سرویس اپل موزیک برای تمامی کاربران iOS و MacOS از داخل اپلیکیشن Music قابل دسترس است. همچنین کاربران اندروید با نصب اپلیکیشن Apple Music از پلی استور می‌توانند به این این سرویس دسترسی داشته باشند.

استفاده از اپل موزیک بصورت اشتراک ماهانه می‌باشد و هزینه‌ استفاده از این سرویس $۹.۹۹ به ازای هر ماه است.

و اما جدیدترین آپدیت اپل موزیک

از مدت‌ها قبل اپل در بالای صفحه اصلی اپلیکیشن اپل موزیک اعلام کرده بود : آماده باشید. موسیقی برای همیشه تغییر خواهد کرد …

اکنون قابلیت های جدیدی به اپل موزیک اضافه شده که آن را جذاب‌تر از همیشه کرده و واقعاً اپل موسیقی را برای همیشه تغییر داده.

قابلیت Spatial Audio با پشتیبانی از Dolby Atmos

به احتمل زیاد با قابلیت Dolby Atmos اشنایی دارید و سال‌هاست تجربه استفاده از آن را در سیستم های صوتی عظیم سالن‌های بزرگ دارید. تکنولوژی Dolby Atmos برای ارایه یک تجربه صوتی فوق‌العاده با صدا کاملاً شما را احاطه می‌کند و از اطراف و بالای سر صدا را به شما منتقل می‌کند.

اپل موزیک بطور خودکار دالبی را برای مدل های ایرپاد و هدفون های بیتس که از تراشه های H1 و W1 استفاده می‌کنند، فعال خواهد کرد. همچنین اسپیکر های آخرین نسل آیفون و آیپد و دستگاه های مک نیز از دالبی بهره خواهند برد.

اپل موزیک به مرور قابلیت پخش دالبی را برای تمام موسیقی‌ها فعال خواهد کرد. در حال حاضر قطعه‌ها یا آلبوم هایی که از دالبی پشتیبانی می‌کنند دارای نماد ویژه‌ای داخل اپلیکیشن هستند.

امروز به معرفی Dolby Atmos در Apple Music می پردازیم – یک تجربه موسیقی جدید که نحوه ایجاد موسیقی توسط هنرمندان و لذت بردن از طرفداران آنها را دگرگون می کند.

کِوین یامان، رئیس و مدیرعامل آزمایشگاه‌های شرکت دالبی

اپل موزیک و دالبی در کنار هم ساخت موسیقی در Dolby Atmos را برای نوازندگان ، سازندگان و مهندسان میکس آسان کرده اند. اقداماتی از جمله دو برابر کردن استودیوهای فعال دالبی در بازارهای بزرگ ، ارائه برنامه های آموزشی و تأمین منابع برای هنرمندان مستقل بخشی از تلاش های اپل در راستای رشد این سرویس به حساب می‌آیند.

ما در حال کار با Apple Music هستیم تا بتوانیم Spatial Audio را با Dolby Atmos به طور گسترده در دسترس همه موسیقی دانان و هر کسی که عاشق موسیقی است ، قرار دهیم.

کِوین یامان، رئیس و مدیرعامل آزمایشگاه‌های شرکت دالبی

اپل موزیک و Lossless

یکی دیگر از قابلیت‌های حرفه‌ای و فوق‌العاده جدید اپل موزیک Lossless نام دارد. نسخه‌ای که ما از موزیک ها گوش می‌کنیم هیچکدام واقعی نیستند! نسخه‌های اصلی آهنگ های ضبط شده بسیار حجیم و سنگین هستند و از این به بعد اپل برای حفظ هر بیت از فایل صوتی اصلی ، از ALAC (رمزگذار صوتی Lossless) استفاده می کند. این بدان معناست که مشترکین اپل موزیک می توانند دقیقاً همان چیزی را که هنرمندان در استودیو ایجاد کرده اند ، بشنوند.

فوق‌العاده نیست ؟!

برای شروع استفاده از قابلیت Lossless مشترکین اپل موزیک می‌توانند با مراجعه به قسمت Setting\Music و تب انتخاب کیفیت، Lossless را فعال کنند.

حجم و تنظیمات بخ خصوصی برای Lossless نیز در این قسمت در نظر گرفته شده است. پایین‌ترین کیفیت ۱۶ بیت در ۴۴.۱ کیلوهرتز و بیشترین کیفیت در دسترس ۲۴ بیت بر ۱۹۲ کیلوهرتز می‌باشد. البته Lossless در حال حاضر تنها برای دستگاه های اپل فعال خواهد بود.

Spatial Audio با پشتیبانی از Dolby Atmos و Lossless Audio بدون هیچ گونه هزینه اضافی در اختیار مشترکین Apple Music قرار خواهد گرفت.

هزاران قطعه در Spatial Audio با Dolby Atmos و بیش از ۷۵ میلیون موزیک در Lossless Audio در هنگام راه اندازی در دسترس خواهد بود ، و بیشتر به طور منظم اضافه می شوند.

2تعداد نظرات :
  1. […] بروزرسانی بعدی اپل، ایرپاد پرو و ایرپاد مکس از Spatial Audio پشتیبانی خواهند کرد. همچنین قابل ردیابی با استفاده از […]

  2. […] قابلیت Spatial Audio در فیس تایم به بهترین نحو استفاده شده. ایزوله سازی صدا […]

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.