اپل تاریخ برگزاری کنفرانس WWDC 2021 را اعلام کرد

0 26

کمپانی اپل طبق رسم سالانه، اینبار سی و دومین کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC 2021 ) در تاریخ ۷ تا ۱۱ ژوئن معادل با ۱۷ تا ۲۱ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌کند.

البته همانند کنفرانس‌های اخیر اپل، به علت کووید ۱۹، این کنفرانس هم بصورت آنلاین برگزار خواهد شد.

در روز اول کنفرانس معمولاً محصولات و پروژه‌های سال جدید معرفی می‌شوند؛ و روزهای آتی به دوره‌ها و مباحث مختص توسعه دهندگان تعلق دارد.

پیش بینی می‌شود در روز اصلی این کنفرانس، اپل از سیستم عامل‌های جدید iOS 15 و iPadOS 15 برای آیفون و آیپد و همچنین WatchOS 8 برای اپل واچ، tvOS 12 برای اپل تی‌وی و همچنین macOS 12 رونمایی کند.

یکی دیگر از نکات جالب WWDC 2021 این است که به دلیل آنلاین بودن این کنفرانس، دوره‌ها و کلاس های آموزشی توسعه دهندگان بصورت رایگان برگزار خواهند شد و اینبار نیاز به پرداخت هزینه ۱۵۹۹ دلاری توسط توسعه دهندگان برای شرکت در این دوره‌ها نیست.

و اما خبر داغ اینکه کمپانی اپل در WWDC 2021، به برگزاری کمپینی ویژه برای فراگیری زبان کدنویسی سوئیفت (Swift) و پلتفرم SwiftPlayGround اشاره کرده؛ در این کمپین آموزشی مسابقاتی نیز برگزار خواهد شد.

سایر تصاویر منتشر شده از دعوتنامه های این کنفرانس نیز همگی حاوی اموجی‌هایی هستند که با عینک در حال تماشای صفحه نمایش مک بوک های اپل هستند و از این حالت متعجب یا شگفت زده اند.

از آنجا که مدت‌هاست گمانه زنی‌هایی مبنی بر تلاش اپل برای توسعه پروژه عینک واقعیت افزوده وجود دارد؛ تحلیلگران مشهور محصولات این کمپانی، این موضوع را به احتمال ارایه عینک واقعیت افزوده کمپانی اپل در سال جاری تفسیر کرده اند.

البته بعید به نظر می رسد که در سال ۲۰۲۱ اپل کنفرانس دیگری در فصل بهار برگزار کند. به احتمال زیاد ادامه محصولات سال جدید، بدون برگزاری رویداد ویژه و کنفرانس با قرار گرفتن در سایت معرفی خواهند شد.

منبع : iClarified 

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.