ترفندهای کار با مرورگر سافاری در آیفون

1 310

در این مطلب با سری ترفندهای ساده و کاربردی برای استفاده بهتر از مرورگر سافاری در خدمتتون هستیم. قبل از شروع اینم بگیم بهتره روی آیفون، آیپد و مک برای مرور صفحات وب حتماً از سافاری استفاده کنید. چرا ؟ چون در ادامه میگیم. با ما همراه باشید.

هنگام کار با سافاری در پایین صفحه یک منو تعبیه شده که گاهی هنگام اسکرول پنهان میشه و با لمس مجدد پایین صفحه میتونین اون رو ظاهر کنین. این منو شامل ۵ آیکون میشه.

آیکون اول

با لمس این آیکون می‌توانید به History ، BookMarks و Reading List دسترسی پیدا کنید.

آیکون دوم

با لمس این آیکون می‌توانید به گزینه های مختلف مدیریت تب‌ها دسترسی پیدا کنید.


برای مثال با نگه داشتن انگشت روی این آیکون می‌توانید تمامی تب‌های باز را ببندید.

که در این صورت صفحه‌ای که در حال مرور آن هستید نیز بسته خواهد شد. اگر بخواهید تمام تب ها را به جز صفحه‌ای که در حال مرور آن هستید ببندید، گوشی را به حالت افقی بچرخانید و انگشت خود را روی تب مورد نظر نگه دارید.

با یکبار لمس آیکون اصلی وارد صفحه مدیریت تب ها می‌شوید. در این قسمت می‌توانید تمام تب های باز را مشاهده کنید. هر کدام را که می‌خواهید ببندید یا بزرگ کنید. همچنین با نگه داشتن آیکون + می‌توانید تمام تب هایی را که به تازگی بسته‌اید مشاهده کنید.

در فضای مدیریت تب‌ها هم با یکبار پایین کشیدن تمامی صفحات، می‌توانید به گزینه جستجو میان صفحات دسترسی پیدا کنید.

گزینه سوم و چهارم

کاربری آیکون های < و > شاید برای شما بسیار ساده باشد. اما اگر لازم باشد چند صفحه به عقب برگردید چطور ؟ بجای اینکه چندین بار آیکون > را تپ کنید، کافیست یکبار آن را لمس کرده و نگه دارید.

در این صورت تمام صفحات قبلی که تا رسیدن به صفحه کنونی پیمودید، برای شما نشان داده می‌شوند و شما می‌تونید هرکدام را انتخاب کنید.

همچنین با لمس و نگه داشتن < می‌توانید تمام صفحات جلوتر را قبل از اینکه برگردید مشاهده کنید و به هرکدام که می‌خواهید سوییچ کنید.

یک ترفند کاربردی !

برای شما هم پیش آمده که انگشت خود را روی یک لینک نگه دارید و آن را باز کنید تا بعداً مرور کنید؟ اما سافاری فوراً شما را به تب جدید منتقل می‌کند! شاید دوست داشته باشید تب جدید را در پس زمینه باز کنید تا بعداً آن را مرور کنید. برای این کار کافیست به Setting بروید و از منوی اصلی Safari را انتخاب کنید.

در لیست تنظیمات سافاری در قسمت Tabs. گزینه Open Links را انتخاب کنید و آن را ازحالت In new tab به In Background تغییر دهید.

و اما آیکون پنجم !

اگر سیب را نصب کرده اید و آیفون باز هستید احتمالاً از کارایی های این منو به خوبی اطلاع دارید. فقط یک گزینه خیلی مهم هست. وقتی بخواهید یک کلمه یا یک عبارت را در یک صفحه وب جستجو کنید چکار می‌کنید؟

کافیست منو را باز کنید. در این لیست با انتخاب گزینه Find On Page می‌توانید به نوار جستجو در صفحات وب دسترسی پیدا کنید.

ممنون که در این آموزش با ما همراه بودید. برای مشاهده ویدیو آموزشی مطالب بالا کلیک کنید.

تنظیمات امنیتی آیفون

چطور امنیت آیفون رو ارتقا بدیم ؟

اولین نظر
  1. […] باز هم تنظیمات سافاری […]

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.