راهکارهای افزایش طول عمر باتری آیفون – قسمت اول

2 202

با اینکه تا کنون مطالب زیادی درباره بهینه سازی مصرف باتری آیفون منتشر کردیم، اما اینبار هم چندین نکته جدید برایتان داریم. با ما هم باشید.

 ویجت های iOS 14، عمده‌ترین مصرف کننده باتری آیفون

حضور ویجت‌ها در iOS 14 را می‌توان مهم ترین تغییر این نسخه دانست. با این حال این ویجت‌ها مقدار قابل توجهی باتری مصرف می‌کنند. پس اگر نیاز چندانی به آن‌ها ندارید، در عوض نیاز به بهینه‌سازی مصرف باتری آیفون دارید، ویجت‌ها را حذف کنید.

ویجت ها و باتری آیفون

از قابلیت Soung Recognition اطلاع دارید ؟

این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که اجازه بدهید آیفون دائماً صداهای اطراف شما را بشنود، و در صورت شنیدن برخی صداهایی که شاید خودتان متوجه آن‌ها نباشید، به شما از طریق اعلان هشدار دهد. برای مثال : صدای بوق، صدای زنگ در، صدای سگ، گربه و ….

شنود صدا در آیفون

برای فعال یا غیر فعال کردن این قابلیت از منوی Setting به Accessibility بروید. کمی پایین‌تر گزینه Sound Recognition را مشاهده خواهید کرد. در صورت عدم نیاز به این قابلیت برای بهینه‌سازی مصرف باتری آیفون می‌توانید آن را خاموش کنید.

اپل موزیک و مصرف باتری

یکی از گزینه‌های اپل موزیک این است که در حین پخش موزیک، موشن های جذاب برای شما پخش کند. اگر از این قابلیت استفاده‌ای ندارید می‌توانید با رفتن به Settings و انتخاب اپلیکیشن Music، گزینه Motion را خاموش کنید.

اپل موزیک و مصرف باتری

سیری ، از مهم‌ترین مصرف کنندگان باتری آیفون

اگر قصد بهینه سازی مصرف باتری را دارید، قطعاً یکی از منوهایی که باید به آن مراجعه کنید سیری است. از Settings منوی سیری را باز کنید و تنظیمات را مطابق تصویر زیر تنظیم کنید.

hey siri

در حقیقت سیری هم دائما در حال استفاده از اسپیکر آیفون است تا صدای “Hey Siri” شما را بشنود. با خاموش کردن این گزینه لطف بزرگی در حق مصرف باتری آیفون می‌کنید.

اعلان های باتری خور !

حتماً می‌دانید که اعلان های برنامه ها چقدر زیاد باتری مصرف می‌کنند و نیاز به توضیح بیشتر نیست. پس همین حالا از Settings وارد این منو شوید و اعلان اپلیکیشن‌هایی که به دریافت اعلان از سوی آن‌ها نیاز ندارید را خاموش کنید.

نوتفیکیشن های آیفون

برای مشاهده آموزش ویدیویی این مطلب کلیک کنید.

موتور ویبره، تنها قطعه مکانیکی آیفون !

از آن جا که موتور ویبره تنها قطعه مکانیکی آیفون است، پس خاموش کردن این گزینه یکی از برترین راهکارهای کاهش مصرف باتری آیفون می‌باشد.

با رفتن به منوی Sounds & Haptics از Settings می‌توانید گزینه‌های Vibrate on Ring یا Vibrate on Silent را در صورت عدم نیاز خاموش کنیدو همچنین از انتهای صفحه وضعیت گزینه System Haptics را تغییر دهید.

ویبره و مصرف باتری آیفون

 

این با خاموش کردن این گزینه از لرزش‌هایی که سیستم عامل در حین دریافت اعلان ها برای شما اجرا می‌کند، معاف خواهید شد.

Background App Refresh

تمامی اپلیکیشن هایی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید و در پس هوم اسکرین‌ باز هستند، دائماً در حال بروزرسانی اطلاعات هستند تا به محض بازگشت به آن‌ها آماده به کار باشند. این حالت سهم بسیار زیادی در مصرف باتری آیفون دارد. پس اگر برنامه‌های خود را نمی‌بندید، حداقل این گزینه را برای اپلیکیشن‌هایی که به بروزرسانی آن‌ها در پس هوم اسکرین‌ نیاز ندارید، خاموش کنید.

background app refresh

Dark mode ، جادوی کاهش مصرف باتری

با رفتن به منوی Display & Brightness در Settings و انتخاب حالت تاریک یا حداقل روشن کردن فعال ساز اتوماتیک این حالت، نقش بالقوه‌ای در کاهش مصرف باتری داشته باشید. در حالت دارک مود پیکسل های مناطق سیاه رنگ دقیقاً عین پیکسل های خاموش هستند. بنابراین تقریباً هیچگونه مصرف باتری ندارند و شما با استفاده از آیفون در این حالت بسیار بسیار در مصرف باتری صرف جویی می‌کنید.

دارک مود آیفون

همچنین گزینه دیگری تحت عنوان “Raise to Wake” در همین منو هست که با برداشتن گوشی آیفون بطور خودکار صفحه را روشن می‌کند. با خاموش کردن این گزینه و جلوگیری از روشن شدن ناخواسته صفحه نمایش نیز می‌توانید مصرف باتری را کاهش دهید.

روشن شدن خودکار صفحه آیفون

لوکیشن سرویس و مصرف باتری

برنامه‌هایی که به موقعیت مکانی شما دسترسی دارند، با استفاده از این سرویس مقدار قابل توجهی باتری مصرف می‌کنند. با مراجعه به Settings و منوی Privace و رفتن به قسمت Location Services می‌توانید دسترسی اپلیکیشن‌ها را به سرویس موقعیت مکانی ببندید یا مدیریت کنید.

لوکیشن سرویس

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید.

 

 

 

 

2تعداد نظرات :
  1. […] انتهای مطلب راهکارهای افزایش طول عمر باتری آیفون چند نکته باقی مانده که در ادامه مطلب مشاهده […]

  2. […] راهکارهای حفظ عمر و سلامت باتری آیفون را پیشتر مورد بررسی قرار دادیم. اکنون می‌خواهیم بررسی کنیم نحوه صحیح شارژ باتری به چه صورت است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید. […]

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.