مقایسه و بررسی اپل‌ واچ سری ۶، SE و سری ۳

0 205

امسال دو مدل اپل‌ واچ سری ۶ و SE معرفی و روانه بازار شد و در کنار اینها هم اپل واچ سری ۳ همچنان از رده خارج نشده است . در این مقاله به مقایسه این سه مدل اپل واچ خواهیم پرداخت .

اپل واچ سری ۳

اپل واچ سری ۳ هم از نظر سخت افزاری و هم از نظر ظاهری از یک طراحی قدیمی بهره می‌برد . قیمت اپل واچ سری ۳، ۱۹۹ دلار است که تنها ۸۰ دلار از اپل واچ SE قیمت کمتری دارد .
در نتیجه اگر شما به دنبال خرید اپل واچ هستید ، اپل واچ سری ۳ را از سرتان بیرون کنید و با کمی افزایش بودجه به فکر خرید اپل واچ SE باشید.

اپل واچ SE

اپل واچ SE برای چندین سال شما را همراهی خواهد کرد و اگر ویژگی های جانبی اپل واچ مانند سنجش سطح اکسیژن خون که البته ویژگی نسبتاً بدرد نخوری در ایران به شمار می‌رود ، مهم نباشد ، این اپل واچ بهترین گزینه برای شما خواهد بود .
البته از این نکته نیز نباید غافل شویم که جنس بدنه اپل واچ SE از آلومینیوم است  و اگر به دنبال بدنه ای از جنس تیتانیوم و یا فولاد هستید ، باید به سراغ اپل واچ سری ۶ برید !

اپل‌ واچ

اپل‌ واچ سری ۶

اگر از دارندگان اپل واچ  سری ۴ هستید و قابلیت هایی نظیر Always Display و رنگ‌های جدید اپل واچ براتون مهمه ، میتوانید اپل واچ سری ۶ را در گزینه‌های خودتون داشته باشید .
قابلیت جدید اپل واچ سری ۶ توانایی آن در اندازه گیری اکسیژن خون است .
کارکرد اینه سنسور به این شکل است که امواج به صورت خون منتشر می‌شوند و انعکاس آن ها مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد تا رنگ خون مشخص بشه .
حالا با استفاده از رنگ خون میتوان تشخیص داد که سطح اکسیژن خون به چه اندازه میباشد .
همچنین واچ سری ۶ قابلیت اندازه گیری ارتفاع نسبت به سطح دریا را نیز دارند ، بنابراین برای کاربران اپل واچ سری ۴ و مخصوصاً سری ۵ اگر این قابلیت ها و امکانات و اهمیتی ندارد بهتر است ، منتظر نسل های بعدی اپل واچ بمانند .

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.