پانزده راز و ترفند آیفون – قسمت دوم

0 144

بدون مقدمه میریم سراغ ادامه پانزده راز و ترفند آیفون. اگر قسمت اول رو مطالعه نکردید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً اول برید سراغ قسمت اول.

نوشتن بجای متن در آی مسیج

هنگام تایپ در آی مسیج می‌توانید با چرخاندن گوشی به حالت عمودی اکانات بیشتری داشته باشد. یکی از این امکانات حالت نوشتار است که در تصویر مشاهده می‌کنید.

کیبورد ای مسیج

با انتخاب این گزینه پد نوشتار برای شما باز خواهد شد که علاوه بر نوشتارهای آماده می‌توانید نوشتار های جدید نیز با انگشت بنویسید و ارسال کنید.

نوشتار در آی مسیج

همچنین می‌توانید در بالای کیبورد آی مسیج اسکرول کنید و لیست بازی هایی که از طریق آی مسیج با دوستان قابل انجام هستند را مشاهده کنید.

بازی با آی مسیج

تنظیمات استریو اسپیکر

یکی از امکانات خوبی که در iOS 13 به آیفون اضافه شد، امکان دسترسی به تنظیمات استریو اسپیکرها بود. از Setting به Accessibility رفته و وارد قسمت Audio/Visual شوید.

اسپیکرهای آیفون

در این بخش شما می‌توانید تنظیمات مربوط به صدای استریو خروجی اسپیکرهای آیفون را تغییر دهید.

تنظیمات اسپیکر آیفون

مشاهده لیست خریدهای اپ استور

با مراجعه به اپ استور و ورود به پروفایلتان می‌توانید اطلاعات زیادی به دست آورید.

خریدهای اپ استور

یکی از این اطلاعات لیست خریدهایی است که تا کنون از اپ استور انجام داده اید که در بخش Purchased می‌توانید آن ‌ها را مشاهده کنید.

خریدهای اپ استور

اکنون هر کدام از موارد این لیست که مورد نیاز شما نبودند را می‌توانید با کشیدن به سمت چپ از لیست حذف کنید.

لیست خرید های اپ استور

آیا تب های پی در پی سافاری خسته کننده است ؟

هنگام مرور وب با سافاری تقریباً روی هر لینکی که کلیک می‌کنید سافاری آن را در یک تب جدید باز می‌کند. و این باعث می‌شود شما تب های پی در پی زیادی همیشه باز داشته باشید و در حالی که دارید یک صفحه را مرور می‌کنید دائم به تب جدید بپرید!

تب های سافاری

برای جلوگیری از این حالت از Setting وارد بخش سافاری شوید و Open Link را انتخاب کنید.

تنظیمات سافاری

در منوی Open Link انتخاب می‌کنید که بعد از کلیک رو لینک بلافاصله بپرید به تب جدید یا آن را در پس زمینه باز کنید. اگر می‌خواهید در صفحات لینک شده در باز شوند، گزینه IN Background را انتخاب کنید.

بازکردن صفحات سافاری

ممنون که دومین قسمت از مطلب ترفند های آیفون با ما همراه بودید. برای مشاهده آموزش ویدیویی این مطالب روی این لینک کلیک کنید.

 

نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.