آشنایی با تنظیمات امنیتی آیفون

در این مطلب قصد دارین چند مورد از مهمترین تنظیمات امنیتی آیفون را خدمتتان عرض کنیم. این تنظیمات بسیار کاربردی هستند و رعایت کردن یا نکردن هریک می‌تواند بسیار موثر باشدو پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

Face ID & Passcode مرکز تنظیمات امنیتی آیفون

برای تنظیم بنیان های تنظیمات امنیتی، به این قسمت وارد شوید.

پس از تعیین پسوورد انتخاب شده به انتهای منو بروید. در انتها گزینه ای تحت عنوان Erase Data وجود دارد. با روشن گذاشتن این گزینه تائید می‌کنید در صورت وارد کردن ۱۰ مرتبه پسوورد اشتباه، تمام اطلاعات آیفون شما پاک شود. این گزینه برای زمانی که ایفون شما به سرقت رفته بسیار کاربردی است. البته اگر دوستانتان اهل شوخی با شما باشند، این گزینه می‌تواند برایتان دردسرساز شود !

در باکس بالایی هم می‌توانید اقداماتی را مشخص کنید که بدون بازکردن قفل گوشی از لاک اسکرین‌شات‌ها بتوان به آن‌ها دسترسی داشت.

تنظیمات امنیتی اپل آیدی آیفون

برای ورود به بخش تنظیمات امنیتی اپل آیدی، از بالای Setting، وارد قسمت اپل آیدی شوید.

در این قسمت چندین تنظیم وجود دارد که حیاتی ترین آن ها Two-factor Authentication در بخش Password & Security است. این گزینه در حقیقت فعال‌سازی کد دوعاملی برای استفاده از اپل آیدی است.

اگر در خارج از ایران زندگی می‌کنید روشن کردن این گزینه بسیار به امنیت اپل آیدی شما کمک خواهد کرد. اما اگر داخل ایران هستید روشن کردن این گزینه به طرف مختلف باعث دردسر شما خواهد شد توصیه نمی‌شود.

یکی دیگر از امکانات پرکاربرد در بخش اپل آیدی تنظیمات Find My است.

پیشنهاد می شود هر سه گزینه موجود در این بخش را فعال کنید. گزینه اول مربوط به ردیابی آیفون از روی سایر دستگاه‌های اپلی شماست.

گزینه دوم باعث می‌شود در صورت عدم دسترسی مستقیم به شبکه، با اتصال به سایر دستگاه‌های اپلی مجاور، آیفون بتواند شبکه سازی کند و موقعیت خود را اعلام کند. مورد سوم هم موجب می‌شود زمانی که باتری آیفون رو به اتمام است، بصورت خودکار موقعیت مکانی آن برای سرورهای اپل ارسال شود. به موجب این گزینه در صورت مفقود شدن آیفون و اتمام شارژ آن می‌توان آن را به سادگی پیدا کرد.

پیام‌های مزاحم که به شما می‌گویند تنظیمات امنیتی آیفون دچار اشکال شده !

یکی از مشکلات رایج که اخیرا بسیار همه گیر شده پیام‌های مزاحم اپلیکیشن تقویم (Calendar) است. این پیام‌ها مدام روی صفحه می‌آیند و مخل آرامش هستند. باید گفت شما ناخواسته با کلیک در وب، یک اکانت روی تقویم خود اضافه کردید و این رویدادها روی تقویم آن اکانت است. برای پاک کردن اطلاعات اکانت وارد تنظیمات تقویم شوید.

به بخش Accounts مراجعه کنید.

در لیست هر اکانتی به جز اکانت‌هایی که خودتان اضافه کردید، انتخاب کنید.

و در نهایت آن را پاک کنید. به همین سادگی.

امنیت نوتفیکیشن‌ها

اگر در شرایطی هستید که نمی‌خواهید هر نوتفیکیشن که روی صفحه لاک اسکرین‌شات‌ها ظاهر می شود توسط دیگران قابل خواندن باشد، مسیر زیر را طی کنید.

اگر Always را انتخاب کنید محتوای اعلان‌ها همیشه نمایش داده خواهد شد. و اگر Never را انتخاب کنید هرگز تا زمانی که وارد اپلیکیشن ارسال کننده اعلان نشوید، محتوای آن را نمی‌بینید. اما اگر When Unlocked را انتخاب کنید، تنها زمانی که سنسور فیس آیدی چهره شما را بشناسد محتوای اعلان را نمایش خواهد دادو این بهترین حالت از نظر ماست.

یک مورد امنیتی دیگر مربوط به اپلیکیشن‌هایی است که اطلاعات استفاده از آیفون را به اصطلاح Track می‌کنند. برای مشاهده لیست این اپلیکیشن‌ها مسیر زیر را دنبال کنید.

از منوی Privacy بخش Tracking را باز کنید.

ممکن است یک اپلیکیشن مسیریاب یا آنالیز سلامتی به Track اطلاعات آیفون نیاز پیدا کند. اما آیا واقعاً یک بازی هم به این اطلاعات نیاز دارد؟! با مدیریت اپلیکیشن‌ها در این قسمت می‌توانید تنظیمات امنیتی آیفون را بیشتر بهبود ببخشید. برای مشاهده ویدیو کلیک کنید.

برای دستیابی به آموزش‌های کاربردی و جددیترین اخبار محصولات اپل، بلاگ سیب اپ را دنبال کنید.

امنیتتنظیمات
Comments (0)
Add Comment