بررسی تخصصی iOS 10 / قسمت اول

همان طور که در جریان هستید دیزاین iOS 10 همانند نسخه قبلی تغییرات زیادی را نکرده است و میتوان گفت از تغییر چشم گیری که در دیزاین  iOS 7 داده شد تا این نسخه تمامی تغییرات دیزان جزیی بودند و تغییر کلی در طراحی سیستم عامل ایجاد نشده است اما شاهد هستیم که در هر نسخه ویژگی ها و قابلیت های جدیدی  به iOS افزوده میشود که آن را بیش از پیش برای کاربران اپل جذاب میکند . در ادامه با سیب اپ همراه باشید تا نگاه دقیق تری به تغییرات صورت گرفته در iOS  داشته باشیم.

لاک اسکرین در iOS 10 :

 

تغییرات عمده ای در قسمت لاک اسکرین ایجاد شده از جمله تغییر دیزاین نوتیفیکیشن سنتر تا حالت بازکردن گوشی و افزوده شدن حالت Raise to wake که برای اولین بار فقط در آیفون های ۶s و ۶s پلاس و ۷ و ۷ پلاس اضافه شده.

Raise to wake (فقط برای آیفون)

یک قابلیت فوق العاده که قبلا نظیر آن را در ساعت های اپل دیده بودیم شما میتوانید با فعال کردن این قابلیت  وقتی آیفون خود را از روی میز کار , جیب و یا هر جای دیگری بر میدارید صفحه نمایش آن به صورت خودکار برای شما روشن و آماده به کار شود و برای روشن شدن صفحه نیازی به لمس کلید های هوم و یا لاک نمیباشد .

این قابلیت به صورت خود کار برای کاربرای که به این نسخه از اپدیت کرده اند فعال شده است و برای غیر فعال کردن  حالت کافیست وارد Setting دیوایس خود شوید و گزینه Display & Brightness را انتخاب نمایید و گزینه Raise to wake را غیر فعال نمایید.

 

  Setting > Display & BrightnessSettings > Raise to wake

 

تغییرات طراحی لاک اسکرین

در صفحه لاک اسکرین دیزاین به صورت کامل تغییر کرده است و همانند قبل شما با کشیدن دستان خود از پایین به بالا منوی کنترول سنتر را دارید که به صورت جداگانه قسمت موزیک سمت راست آن قرار گرفته است و دسترسی بیشتر و امکانات بهتر و سریع تری در اختیار شما قرار میدهد . با کشیدن دست از بالا به پایین شاهد تغییر حالت نوتیفیکیشن سنتر میشوید و قسمت جدیدی که به این نسخه اضافه شده است امکان مشاهده ویجت ها با کشیدن دست از سمت راست به چپ میباشد که به شما دسترسی به ویجت های قرار داده شده در آن قسمت را میدهد و همچنین ویجت سیری به این قسمت افزوده شده است که اخرین نرم افزار های را که شما با آنها کار کرده اید را به شما پیشنهاد میدهد , قسمت دوربین نیز از گوشه سمت راست صفحه لاک اسکرین به قسمت راست صفحه لاک اسکرین تغییر مکان یافته است و به این معناست که شما با سوایپ کردن از سمت چپ به راست میتوانید به دوربین آیفون دسترسی داشته باشید.

 

قابلیت های جدید فوس تاچ

همان طور که میدانید  در قبل فوس تاچ بیشتر برای قابلیت های که نرم افزار ها در صفحه هوم بر روی ایکون نرم افزار های قرار داده بودند استفاده می‌شد. اما اپل در iOS  ۱۰ بر روی ایکون های فلش ، تایمر ، ماشین حساب و دوربین  در قسمت کنترول سنتر امکان فوس تاچ قرار داده تا شما هر چه سریع تر به تغییرات مورد نیازی که استفاده میکنید دسترسی داشته باشید.

از دیگر تغییراتی که ایجاد شده است فوس تاچ شدن کلید هوم آیفون ۷  و ۷ پلاس را میتوان اشاره کرد و همچنین قابلیت جدید تاپ تیک انجین که به طور مثال امکان تغییر آهنگ با کشیدن انگشت از راست به چپ یا برعکس بر روی دکمه هوم را میدهد .

 

در ادامه با سیب اپ همراه باشید تا با ویژگی های دوربین ، گالری تصاویر ، سیری و موزیک بیشتر آشنا بشید …

 

iOS 10
Comments (0)
Add Comment