حافظه آیفون را چگونه پاک کنیم ؟

با سلام و درود خدمت شما دنبال کنندگان بلاگ سیب اپ. کلی برنامه ، فایل و اطلاعات  در گوشی آیفون شما هست ، که باعث میشه حافظه آیفون شما خیلی خیلی پر بشه و شما از این پر شدن بی اطلاع باشید . برای پاک کردن حافظه آیفون و مدیریت آن در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

مدریت و پاک کردن حافظه آیفون!

برای اینکار وارد قسمت Settings شوید ، قسمت General ، گزینه iPhone Storage را انتخاب کنید .

در این قسمت ما میتوانیم تمام حافظه گوشی خودمان را کنترل کنیم و تمامی برنامه ها به همراه میزان فضایی که اشغال کرده اند را مشاهده کنیم که باید Cache این برنامه ها خالی بشود .

یک مدل از خالی کردن Cache برنامه آن است که ار داخل خود برنامه آنرا پاک کنیم ، مثل تلگرام که این قابلیت را دارد ، اما برای دیگر برنامه ها از داخل همین قسمت وارد برنامه مییشویم و به صورت کامل آنرا حذف میکنیم و مجددا آن را نصب میکنیم .

بروز نگه داشتن سیستم عامل !

یک روش دیگر آن است که در قسمت General و بخش Software Update همیشه گوشیتان را آپدیت نگه دارید .

ایمیل ها !

بخش دیگری که فضای زیادی را اشغال میکند و شما از آن خبر ندارید ایمیل ها هستند .

در Settings و بخش Mail تمام اکانت هاتون را پاک کنید . در قسمت Accounts سعی کنید که اکانتتان را کاملا پاک کنید و Delete Account را بزنید و مجددا به اکانتتان Login کنید .

اینکار نیز باعث میشه که Cache  و ایمیل هایی که در گوشیتان باقی مانده و شما حواستان به آنها نیست کاملا پاک بشود .

Safari !

خب به سراغ Safari که بخش زیادی از حافظه گوشی شمارو به خودش اختصاص داده و شما اصلا حواستان بهش نیست ، میرویم .

از همین بخش Settings به پایین میایم تا Safari را پیدا کنیم . در قسمت Safari یک قسمت هست به نام  Clear History and Website Data . اگر این گزینه را بزنید تمام تاریخچه ( History ) و دیتایی که بر روی سایت ها با آن ها کار کردید را پاک میکند و باعث میشود که گوشی شما یک نفس راحتی بکشد .

از همان منو اگر پایینتر  بیاییم و وارد قسمت Advanced بشویم  در اینجا نیز چند گرینه داریم .

اولین گزینه ، Website Data است که تمامی دیتایی که گوشی شما با کارکردن با سایت های مختلف ذخیره کرده است را بصورت کامل برای شما لود میکند و میاورد .

سعی کنید که این قسمت را نیز پاک کنید تا فضای مناسبی از حافظه گوشی شما را آزاد کند.

و در نهایت در خود برنامه Safari ار قسمت پایین بر روی گزینه Reading List بزنید و از قسمت پایین سمت راست بر روی Clear بزنید و تمام  Reading List خودتان را پاک کنید ( در صورتی که دیگر نیازی به آنها ندارید و قبلا آنها را مطالعه کرده اید ) .

راه حل پایانی برای پاک کردن حافظه آیفون !

اگر هیچ یک از این روش ها باعث خالی شدن فضای حافظه گوشی ششما نشد و هنوز علت آنرا نمیدانید ، از قسمت Settings ، گزینه General را بزنید  و وارد قسمت Reset شوید و همینجا دست نگه دارید !

اول از همه اطلاعات گوشی تان را بر روی کامپیوتر و یا در iCloud بصورت کامل Backup بگیرید و سپس گزینه Erase All Content and settings را بزنید .

حواستان باشد که این گزینه خطرناکی است و تمامی اطلاعات آیفون شما را پاک میکند ، اما اگر Backup داشته باشید بدون هیچگونه مشکلی میتوانید تمامی اطلاعات خودتان را بازیابی کنید .

ممنون که در یک مطلب آموزشی دیگر با ما همراه بودید. برای مشاهده آموزش ویدیویی این مطلب روی این لینک کلیک کنید.

iOS 14ترفند iOS
Comments (0)
Add Comment